2:17 am - Perşembe Nisan 24, 2014

Snapchat Nedir?

Salı, 5 Mart 2013, 8:43 | Nedir? | 0 Yorum | Okundu 2453 Kez
by admin

Teknolojik gelişmelerin hız kesmeden devam etmesiyle hayatımıza her gün yeni icatlar, her gün yeni uygulamalar girmeye devam ediyor. Öyle görülüyor ki hayatımızı değiştirmeye de devam edecek. NEreye kadar gider böyle bilmiyooruz ama bir hayli gidecek gibi.

Bu gün sizler le bir uygulama hakkında kısa bir bilgilendirme paylaşmak istiyorum. Snapchat.

Snapchat Nedir?

Snapchat:  iPhone ununuz veya Android işletim sistemiyle çalışan tablet bilgisayarınız varsa bir anınızı paylaşmanın en hızlı yoludur.

Bir hayli gelişmiş bir uygulama olan Snapchat sayesinde gönderdiğiniz resimlerin veya mesajların  karşı tarafın ne kadar süre ile görmesini istediğinizi ayarlayabiliyorsunuz. Örneğin bir dakika olarak ayarlamışsanız bir dakika boyunca göndermiş olduğunuz resim veya mesaj karşı tarafa gözükür. Bir dakika sonra ise resim kendisini yok eder. Eğer karşı taraf ekran görüntüsünü almak isterse uygulama bu durumu da size hamen haber veriyor.

MMS’den 10 kat daha hızlı bir uygulamadır Snapchat.

Gönderdiğim resim veya mesajı kim görebilir?
Resim veya mesajınızı kimin göreceğini ve kimin alabileceğini gönderim esnasındaki “Send to..” ekranından siz belirlersiniz. Snapchat şirketi ve çalışanlarından hiç kimse bu resim veya mesajınızı göremez, sistem buna izin vermez.

Snapchat ücretsiz midir?
Snapchat smartphone (WiFi, erişilebildiğinde) veya kullandığınız internet kullanımı ile alakalıdır. Extra bir gönderim ücreti talep etmez.

Resmimi birden fazla kişiye nasıl gönderebilirim?
Resim veya mesajınızı birden fazla kişiye göndermek için yapmanız gereken tek şey “Send to..” ekranındayken, gönderim yapmak istediğiniz arkadaşlarınızın isimlerinin sağ tarafında bulunan gri daireleri işaretlemek ve ardından “Send..(Gönder..)” tuşuna basmak,hepsi bu.

Süresi geçen bir resmi daha sonra görebilmek mümkün mü?
Kesinlikle hayır, resimler kendileri için belirlenen süre bittiğinde sistem tarafından geri dönüşü olmaksızın silinirler. Ama gönderen kişi siz iseniz, “preview, önizleme” esnasında bir kopyasını kaydedebilirsiniz.

Bana gönderilen bir resmin ekran görüntüsünü alamaz mıyım?
Eğer yeterince hızlıysanız bunu başarabilirsiniz. Ama size resmi gönderene sistem tarafından bu derhal bildirilir. (chip.com.tr)

snapchat nedir,SNAPCHAT,snapchat nasıl kullanılır,snapchat hakkında bilgi,snapchat ne demek

Benzer Yazılar:

Yorum Yazın